Biżuteryjny zielnik ORSKA

ORSKA zaprojektowała swój długowieczny zielnik. Ma tę przewagę nad tradycyjnym, że nie musi być podziwiany jedynie na kartach książki, rozdzielonych pergaminem. Można nim ozdobić własne ciało.

Anna Orska jako entuzjastka zielonych krajobrazów i otwartych przestrzeni stworzyła kolekcję Bery, która hołduje doskonałości naturalnych form. Szanując wdzięk roślin Projektantka starała się jak najmniej ingerować, w swoich projektach, w ich faktyczny kształt. W biżuterii wykorzystała liście, pędy i nasiona roślin, odtworzone w rzeczywistej wielkości w mosiądzu. Najdrobniejsze szczegóły są wiernie odwzorowane w metalowych rzeźbach dzięki technologii odlewu. Aby znaleźć wdzięczne formy, warte wykorzystania w projektach, nie trzeba było szukać daleko. Części roślin, które pojawiły się w kolekcji pochodzą z najbliższego otoczenia pracowni artystki. Większym wyzwaniem był wybór jedynie kilku ze zdobytych roślin, gdyż każda z nich miała w sobie niezaprzeczalny urok. Różnorodność nawet najbardziej prozaicznych roślin takich jak thuja occidentalis (żywotnik zachodni), buxus sempervirens (bukszpan zwyczajny), czy acer platanoides (klon pospolity), skłania projektantkę do ciągłego rozbudowywania kolekcji. Jak sama mówi jedną z jej największych inspiracji projektowych jest natura. Niezależnie od ewoluującego stylu i kolejnych inspiracji to się nie zmienia. Stara się co najmniej raz w roku wykorzystywać niezwykły potencjał natury. W ten sposób siłą rzeczy zaczął powstawać atlas roślin i zwierząt marki ORSKA. Rozwija się i rozbudowuje z miesiąca na miesiąc.

Biżuteria, ze wszystkich sztuk plastycznych, ma najwięcej wspólnego z rzeźbą. W zasadzie, jako forma przestrzenna, dokładnie nią jest, jedynie w małej skali. Poszukując doskonałych rzeźbiarskich inspiracji warto sięgnąć do natury. Jak wiadomo ona rzadko się myli i zawsze jest na wyciągnięcie ręki.