Biżuteria rozkwitła w kolorze

Roślinna kolekcja Plantis na trwałe wpisała się w biżuteryjny zielnik marki ORSKA. Teraz jednak wstąpiła w nią pełnia życia. Metaliczne rośliny nabrały żywych kolorów doskonale wpisując się w bujny, wiosenny pejzaż.

Projektantka Anna Orska, jako entuzjastka wszystkich rodzajów kwiatów, wybrała do kolekcji Plantis czternaście najciekawszych gatunków. Znalazły się wśród nich zarówno klasyki polskich pejzaży, takie jak mak polny, rzepak czy kwiat wiśni, jak i bardziej egzotyczne rodzaje, z orchideą, frezją czy fuksją na czele.

Odręczne szkice przekształciła w papierowe modele, które następnie wycięła z równej blachy i skręciła zegarmistrzowskimi śrubami, niczym misterne blaszane origami. W ten sposób ORSKA rozwinęła liczne odmiany kolczyków, broszek i naszyjników.

Do niedawna kolekcja rozkwitała w kolorach złota i grafitu. Jednak tej wiosny zawilce rozkwitły perlistą bielą, róże i fuksje nabrały zdecydowanych rumieńców, a towarzyszące im liczne odmiany liści zazieleniły się na kilka odcieni.

Nie bez przyczyny kwiaty są obecne przy najważniejszych okazjach w życiu. Doskonale podkreślają kobiecą urodę, a gdy zgodnie z rozczulającym zwyczajem trafią w butonierkę gentelmana, akcentują jego męską elegancję.