Blog

Biżuteria rozkwitła w kolorze

18.05.2018
Roślinna kolekcja Plantis na trwałe wpisała się w biżuteryjny zielnik marki ORSKA. Teraz jednak wstąpiła w nią pełnia życia. Metaliczne rośliny nabrały żywych kolorów doskonale wpisując się w bujny, wiosenny pejzaż.

Vietnam by ORSKA - Anna Orska o projektowaniu w podróży

28.03.2018
Anna Orska to postać nietuzinkowa, co znajduje odzwierciedlenie w projektowanej przez nią biżuterii. Artystka znana z wykorzystania niestandardowych materiałów, takich jak sprzęt wspinaczkowy, kowalstwo artystyczne czy otoczaki z hiszpańskich plaż, od kilku lat eksploruje kolejne, nietypowe dla jubilerstwa obszary. W poszukiwaniu inspiracji oraz nowych technik wytwarzania komponentów godnych biżuteryjnej oprawy, Anna Orska rusza w podróże do odległych miejsc, słynących z rękodzieła niedostępnego w Polsce. Pomysłów oraz współpracowników poszukuje w niewielkich społecznościach z rzemieślniczymi korzeniami. Miejsca tradycją rękodzielniczą, stanowią doskonały stymulant dla kreatywności, nadając nowym projektom nieosiągalną inaczej autentyczność.

Biżuteria od ORSKA na szczęście w miłości

02.02.2018
Szukanie ukochanej osoby, przypomina szukanie czterolistnej koniczny. Jest trudne, wymaga cierpliwości i uwagi. Wśród tysięcy trzeba dostrzec tę jedyną, szczególną koniczynkę. Mimo swej wyjątkowości, łatwo może zginąć w gąszczu innych. Znalezienie jej wymaga szczęścia, ale gdy już się uda, to ona je przynosi.

FROST - Zimowa kolekcja ORSKA

19.01.2018
Piękno ponadczasowych przedmiotów ma zawsze swój początek w naturze. Nowa odsłona kolekcji Frost projektu Anny Orskiej, powstała pod wpływem inspiracji pękającym lodem.

Jamioła z życzeniami zdrowia, miłości i bliskości od ORSKA

08.12.2017
Na nadchodzące Święta ORSKA przygotowała dla miłośników biżuterii coś szczególnego. Życząc każdemu tego co najlepsze, a przede wszystkim zdrowia i bezmiaru miłości, stworzyła w swojej pracowni jemiołę. Od starożytności uchodzi ona za dar bogów i lek na wszystko, co więcej, swe wyjątkowe moce roztacza również wokół swoich posiadaczy.

Ajour - koronkowa kolekcja ORSKA już w butikach

29.11.2017
Koronka to jeden z najbardziej ponadczasowych akcentów w modzie - obecna bez przerwy od sześciu wieków. Wiele trendów w tym czasie przeminęło bezpowrotnie, koronka jednak niezmiennie jest uznawana za symbol delikatności i kobiecości.

Jak odpowiednio dobrać rozmiar bizuterii?

15.11.2017
Każdy dobrze zna swój rozmiar buta, sukienki czy kołnierzyka. Jednak w przypadku biżuterii dobór odpowiedniego rozmiaru nie jest już tak oczywisty. Jeśli rozważacie zakup pierścionka, bransolety lub naszyjnika, koniecznie przeczytajcie jak prawidłowo ocenić potrzebny rozmiar.

D'ORSKA eau de parfum

10.11.2017
Marka ORSKA to suma charakterystycznych, rozpoznawalnych składników, wśród których, oprócz niezwykłego designu, można znaleźć atrakcyjną grafikę i ciekawą nutę zapachową, pojawiającą się w momencie otwarcia opakowania z ulubioną biżuterią.

Rundo - Jesienna kolekcja inspirowana żywiołem

06.10.2017
Nieprzypadkowo metaliczne kolie, bransolety i pierścienie z kolekcji Rundo łączy z wodą niezwykłe podobieństwo. Ten żywioł jest szczególny dla projektantki Anny Orskiej. Z jednej strony koi, wyzwala i daje radość, z drugiej strony onieśmiela i przejmuje swoją potęgą. Kolekcja Rundo powstała pod wpływem wrażeń płynących z licznych morskich doświadczeń artystki.

Pozdrowienia z Hong Kongu!

02.10.2017
Anna Orska ruszając w swoje rzemieślnicze wyjazdy, jest maksymalnie zmobilizowana do pracy na najwyższych obrotach. Na zaprojektowanie kolekcji biżuterii, znalezienie artystów i zachęcenie ich do współpracy ma bardzo ograniczony czas. Przed lotem powrotnym prototypy muszą być gotowe, a całe mnóstwo organizacyjnych zagadnień zaplanowanych i skoordynowanych. Nic zatem dziwnego, że te twórcze podróże są szalenie intensywne i wymagające. Wbrew pozorom jest to jedynie czubek góry lodowej.